Spoznajte ma

Kandidujem za miestnu poslankyňu za volebný obvod Ostredky v Ružinove vo voľbách 10.11.2018.
S číslom 9️⃣ mi bude cťou zastupovať vás za Ostredky.
Zuzana Ondrušová 

Rodina

Som mamou troch školopovinných detí. Mám veľkú viacgeneračnú rodinu.  Riešim každodenný kolotoč povinností, ktoré k rodine a materstvu patria. Viem, že rodinám treba pomáhať.

Deti

• Budem sa snažiť pre naše rodiny presadiť  zmenu otváracích hodín v škôlkach.  Nie každý rodič stíha v zápche vyzdvihovať svoje dieťa do 17:00.  Niekoľko rokov sme sa neúspešne pokúšali tento stav zmeniť, aj za cenu doplatku.

• Veľa detí potrebuje hru s rovesníkmi, budem pomáhať hľadať riešenia, aby deti mohli nastúpiť do škôlok.

• Školské čakárne: https://volby2018.zuzanaondrusova.sk/2018/10/12/skolska-cakaren/

• Prístup do škôl a škôlok: https://volby2018.zuzanaondrusova.sk/2018/10/12/naozaj-musite-deti-doviezt-az-ku-dveram-skoly/

Seniori

• Na sídliskách rastie počet seniorov.  Budem pomáhať rozvíjať projekty pomoci pre vás a vašich rodičov. Či už konkrétnej pomoci s nákupom, stravovaním  a vybavovaním dokladov  alebo riešením osamelosti, vytváraním komunity a miest na stretnutia či denných stacionárov. Pokračujme v začatom – viac info: https://volby2018.zuzanaondrusova.sk/2018/09/25/seniori-ste-sucastou-ruzinova/

Šport

Ihriská a miesta pre šport

• Podporím budovanie športovísk. Ihriská nepotrebujú len  deti do 3 alebo 6 rokov. Cvičiace stroje si isto nájdu svojich fanúšikov na každom sídlisku. Vo Fit parku na Ostredkoch deti a teenageri často čakajú v rade.

 

Školské dvory môžu byť rovnako využívané celodenne či na bedminton, futbal, beh.

 

Cyklocesty

• Milujeme pohyb. Kolobežka či bicykel je často rýchle a dobre riešenie na prepravu po meste.  Podporím bezpečné cyklotrasy, aby sme všetci mohli plne využívať možnosť zdravej a rýchlej prepravy.

 

 

Komunita

• Materské centrá, centrá voľného času, knižnice. Rada napomôžem k znižovaniu anonymity  na sídliskách –  poďme sa navzájom učiť, čo nás baví. Angličtina, joga, pilates, sídlisková futbalová liga – to sú aktivity, kde sa môžeme vzájomne spoznávať a tráviť svoj voľný čas.

  

• Koncept komunitnej záhrady na ostredkoch sa mi veľmi páči. Budem podporovať vznik ďalších podobných projektov či už v areáloch škôl alebo medzi domami.  Zdieľaním know how  uľahčím vznikaniu ďalších záhrad či zakladaniu včelstiev. skvelý vzor –  https://www.facebook.com/kzostredky/

 

Ekológia

• Rovnako podporím nápady napomáhajúce ekológii a zdravému prostrediu, kde žijeme. Podporím aktivitu pre zber bioodpadu a založenie kompostérov. Chýbajú mi koše na plast – dnes už takmer všetko máme zabalené v plaste.

  

 

Bezpečnosť a doprava

Bezpečné prechody

• Budem sa zasadzovať za vytvorenie riešenia pre bezpečný prechod detí a seniorov cez  prechody

Prechod pre chodcov na Súmračnej  je využívaný ako koridor do škôl, škôlok, na krúžky na Exnárovu či prechádzky do parku. Dve rušné dvojprúdové cesty a električka dá zabrať aj pozornosti dospelého, nieto ešte deťom či seniorom.

 

Prechod pri poliklinike Ružinov si zaslúži zvýšiť bezpečnosť  pri prechádzaní.

 

Železnica

• Koľko ľudí ešte ohrozí prechod cez železnicu? Autom či autobusom naokolo strávite niekedy aj hodinu času, hoci cieľ cesty máte na dohľad. Budem sa zasadzovať za vytvorenie riešenia pre bezpečný peší prechod k nákupnej zóne Hornbach, Kika, Avion a administratívnym centrám.

 

• Aktívne sa budem presadzovať za doriešenie obratiska pri Mesačnej, ktoré vzniklo zákazom odbočenia na priecestí smerom do Vrakune.

 

Železničná zástavka

• Vrakuňa to dokázala. Dokážeme to aj my. Podporím vybudovanie železničnej zastávky na úseku Astronomická – Clemetisova.

 

Parkovanie

• Po práci nemáte kde zaparkovať, a autá s mimobratislavskou ŠPZ sa celý týždeň nepohli z parkovacieho miesta? Budem hlasovať za vyriešenie parkovania v prospech obyvateľov s trvalým pobytom v Bratislave.

 

Práce je tu dosť

• Prídite k nám so svojim návrhom. Nič nie je zadarmo, no radi sa budeme spolupodielať na jeho premene na skutočnosť.

• Upravujete  svoje okolie? Organizujete brigádu či dobrovoľnícku akciu? Dajte nám vedieť a pomôžeme si navzájom.  Poradenstvom, propagáciou či finančne.

  


V komunálnych voľbách 2018 kandidujem ako poslankyňa do miestneho zastupiteľstva za Ostredky v Ružinove.
Aj vďaka vášmu hlasu 10.11.2018 môžem uspieť v komunálnych voľbách 2018.
S číslom 9 mi bude cťou prebojovať sa medzi troch kandidátov, a zastupovať vás za Ostredky.
Záleží mi na tom, kde a ako žijeme.
Ďakujem
Zuzana Ondrušová 9️⃣ – https://volby2018.zuzanaondrusova.sk/zuzana-ondrusova/